Omaka za h ribi

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

tema odprta - 19. maj 2004 10:14 | ogledi: 13.265 | odgovori: 9

V soboto prirejam piknik. Pekli bomo ribe na žaru in zanima me kakšno omako postrežete zraven. Jaz ponavadi naredim takšno na osnovi kisle smetane z veliko limone, tokrat pa bi rada še kakšno za zraven.

Kakšna ideja?

Aja! Pa še nekaj! Kaj bi vi postregli za prilogo. Pogoj je, da jo lahko pripravim že prejšnji dan, zato imam v mislih kakšno testeninsko solato.

Hvala za predloge...

LP!

Darja

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

19. maj 2004 11:04

Jaz za prilogo k postrvem obvezno naredim : česen, peteršil in olivno olje - zmiksam v multipraktiku.Pravijo, da je to tržaška omaka. Za prilogo, ki pa bi jo naredila dan prej pa ne vem. Moje osebno mnemje je, da je najboljše sveže pripravljeno. LP, Klavdija

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

19. maj 2004 13:55

salsa verde - zelena omaka. samo ta naj bi se naredila čimbolj sveža, ne že en dan prej (ampak jaz jo jem tudi naslednji dan...) notri je peteršilj, meta, bazilika, kapre, kisle kumarice, mislim da tudi inčuni, malo gorčice. točen recept bi bilo treba preverit, ko pridem domov Sporočilo je spremenil(a) malan dne 19. maj 2004 13:56:21

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. maj 2004 14:05

Recepti za testeninske solate so v bazi... lp, lidka

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

19. maj 2004 14:44

Omake seveda nameravam narediti sveže. Samo prilogo bom naredila prejšnji dan. Salso verde sem že delala in mi je zelo všeč, samo rada bi naredila nekaj, kar ni na osnovi kisle smetane (moj recept za salso verde je iz Osnovne kuharije, kjer je dodana smetana). Lahko pa jo tudi izpustim? Kakšen recept imaš ti malan?

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

19. maj 2004 15:55

Kaj pa mogoče kakšna tatarska omaka? Meni osebno poleg rib (z izjemo tune iz konzerve) ne pašejo solate iz testenin, veliko raje bi imela naprimer kumarice z dišavnicami in kakim prelivom iz jogurta in kisle smetane, pa paradižnikovo solato, pa krompirjevo solato s kako žlico majoneze, svežo papriko, narezanimi kislimi kumaricami..., mislim, da take solate lahko stojijo od dneva prej v hladilniku, so blage in osvežilne. Želim vam uspešen piknik. TanjaG.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. maj 2004 18:58

Ne vem če k ribi paše testeninska solata, nekako ne vidim jo zraven. Mislim, da je riba z omako in kruhom zadosti ali pa pripravi še kaj sladkega. Jaz osebno imam najraje ribo samo soljeno in potreseno ter prelito z olivnih oljem - brez kruha, zelenjave.....rada čutim okus ribe. Sploh pa če bo žar flikni rezine krompirja gor in basta Lumpica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. maj 2004 20:18

No vse je stvar okusa.KO mi žaramo naredim prejšni dan veliko skledo francoske solate.tisti dan pa naložim v skodelice razno kisano zelenjavo,tatarsko majonezo pa kakšen paradižnik in čebulo.največ gre francoske solate no ja pa kakšrn čevap se tudi najde ne samo ribe . gordana pintarič

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

20. maj 2004 8:53

evo, tule sta dva recepta za salso verde, nobeden nima smetane A) 1 jajce 3 rezine kruha 2 žlici kislih kumaric 1 žlica kaper šop peteršilja kis, olivno olje jajce kuhaš 7 minut, olupiš, ohladiš. Kruh preliješ s pol kozarca vode in žlico kisa, pustiš 10 minut, nato ožami. V mešalniku zmelji jace, kruh, kumarice, kapre in peteršilj, nato postopno vmešaš še 2 dl olivnega olja. B) 2 stroka česna mala pest kaper mala pest kislih kumaric 6 filejev inčunov 2 veliki pesti peteršilja šopek bazilike 1 pest sveže mete 1 žlica gorčice 3 žlice kisa 120 ml olivnega oklja sol poper vse na drobno nasekljaš, zmelješ ali stolčeš, zmešaš, soliš in popraš previdno na koncu. Ta drugi recept je po Jamieju, mnogo bolj pikanten in meni veliko ljubši. Hm, tako se mi je zaluštal, da bomo danes vrgli kar kako ribo v pečico... pa naj piknik uspe kljub grozljivi vremenski napovedi!

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

24. maj 2004 14:30

Ja, takole je bilo: najprej istrska mineštra, potem narezek (pršut, sir, grana padano, olive, rukola, ta mali paradižnički, tzaziki...), zvečer pa ribe na žaru. Zraven pa testeninska solata (po Jamieju - mini paradižniki, črne olive, paprika, kumara, bazilika, drobnjak, česen, olivno ojle in kis), ki se mi je zdela super pogruntavščina, saj združuje solato in prilogo obenem, smetanova pomaka z zeliščiin česnom, tržaška omaka ter salsa verde pa zelenjavna nabodala, ki sem jih napikala na rožmarinove vejice (superca!). Pa seveda torta, jogurtova z jagodami. Prav vse so bili navdušeni in zabava je več kot uspela!!! LP! Darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti